Pensiju iespējams saņemt dzīvesvietā

Ņemot vērā ārkārtējās situācijas laikā valstī noteiktās prasības Covid-19 izplatības ierobežošanai, apkalpošanas iespēju samazināšanu pasta nodaļās vienam klientam noteiktās platības dēļ un saskarsmes minimizēšanas nepieciešamību, atgādinām, ka klientiem, kas Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) piešķirto pensiju saņem Pasta norēķinu sistēmā (PNS), ir iespējas izvēlēties turpmāk to saņemt savā dzīvesvietā. Lai pensiju saņemtu dzīvesvietā, ar attiecīgu iesniegumu jāvēršas VSAA.

Latvijas Pastam ir līgums ar VSAA par pensiju piegādi saņēmēju dzīvesvietā, un šis skaidras naudas piegādes pakalpojums klientam izmaksās 2,39 eiro.

Iesniegumu VSAA par izmaksas adreses maiņu, izlemjot par turpmāku pensijas piegādi dzīvesvietā, iespējams iesniegt elektroniski portālā Latvija.lv, izvēloties e-pakalpojumu Iesniegums iestādei un savu vēlmi paužot brīvā formā. Iesniegumu iespējams nosūtīt arī pa pastu vai nogādāt jebkurā VSAA klientu apkalpošanas centrā (izņemot Talejas ielā 1, Rīgā) un atstāt speciāli izvietotā kastītē iesniegumiem, kā arī nogādāt kādā no valsts un pašvaldības vienotajiem klientu apkalpošanas centriem.

Pensijas saņēmējam gan jārēķinās, ka, mainot pensijas saņemšanas veidu, var mainīties arī izmaksas datums. VSAA klientu apkalpošanas centru adreses un darbalaikus iespējams uzzināt te: https://www.vsaa.gov.lv/kontakti/klientu-apkalposanas-darba-laiki/