VSAA iesaistās pasākumā „Dienas bez rindām”

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) ir iesaistījusies pasākumā „Dienas bez rindām”, kas notiks no 14. līdz 21. maijam. „Dienas bez rindām” tiek rīkotas, lai iedrošinātu iedzīvotājus apgūt e-pakalpojumu lietošanu. Tas ļautu izvairīties no  rindām, ar ko nākas saskarties, apmeklējot iestādes klātienē.

Šajā nedēļā jebkurā VSAA klientu apkalpošanas vietā klientiem tiks atgādināts, par 12 VSAA e-pakalpojumiem portālā latvija.lv un par ar e-pakalpojumu palīdzību noskaidrojamo informāciju. Tāpat ikviens, kurš izteiks vēlmi pats saņemt e-pakalpojumu un kuram būs līdzi internetbankas kodu karte vai kalkulators, varēs praktiski pamēģināt e-pakalpojumu izmantošanu ar VSAA darbinieka atbalstu.

Elektroniskus pakalpojumus var saņemt www.latvija.lv vai, nosūtot uz VSAA oficiālo e-pasta adresi edoc@vsaa.gov.lv ar drošu elektronisko parakstu parakstītu iesniegumu. E-pakalpojumu lietošanai primāri nepieciešams tikai dators un interneta pieslēgums, bet, lai izmantotu tos e-pakalpojumus, kam nepieciešama lietotāja identificēšana, privātpersonas var izmantot internetbanku datus vai eID karti, kurā aktivizēts e-paraksts; juridiskas personas arī e-paraksta viedkarti.

Iedzīvotāji arvien vairāk izrāda interesi par iespēju noskaidrot dažādu informāciju paši, nedodoties uz klientu apkalpošanas vietām. Par to liecina arī VSAA apkopotā statistika: e-pakalpojumu lietojumu skaits šī gada aprīlī pieaudzis par 54%, salīdzinot ar 2014.gada aprīli.

Uzziņai:

– Infografika „Kā sākt lietot e-pakalpojumus?” http://ej.uz/lietoepakalpojumus

– „Kas ir e-paraksts un kur tas var noderēt?” http://ej.uz/kasireparaksts

Publicēšanas datums: [27.03.2018]