VSAA aicina sekot līdzi savām sociālās apdrošināšanas iemaksām

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) aicina sekot līdzi savām sociālās apdrošināšanas iemaksām un pārliecināties, vai darba devējs ir veicis visas iemaksas un vienlaikus izvērtēt, vai tās ir pietiekamas, lai saņemtu vēlamo valsts atbalstu dzīves situācijās, kad nebūs ienākumu.

VSAA sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID), izmantojot elektroniskās deklarēšanās sistēmu (EDS), ir izsūtījusi personificētas vēstules sociāli apdrošinātiem iedzīvotājiem vecumā no 18 līdz 42 gadiem, kuriem 2017.gadā vismaz vienu mēnesi bijis darba ņēmēja statuss un iemaksas bijušas lielākas par 0,00 eiro. Kopumā vēstules nosūtītas 413 800 cilvēkiem, izņemot mikrouzņēmuma nodokļa maksātājus.

Vēstulēm izvēlētā mērķa grupa ir cilvēki, kuri savas darba gaitas uzsākuši pēc 1996.gada, līdz ar to viņu sociālās apdrošināšanas tiesības atkarīgas tikai no tā, cik ilgi un kādā apmērā veiktas sociālās apdrošināšanas iemaksas.

Vēstulēs iekļauta informācija par katra cilvēka darba algu, no kuras 2017.gadā veiktas iemaksas, kā arī informācija par apdrošināšanas stāžu un uzkrāto pensijas kapitālu.

VSAA aicina ne tikai vēstuļu saņēmējus, bet arī pārējos iedzīvotājus:
-noskaidrot par veiktajām iemaksām, arī, vai tās ir faktiski samaksātas, portālā www.latvija.lv, pieprasot e-pakalpojumu: Informācija par sociālās apdrošināšanas iemaksām un apdrošināšanas periodiem;
-aplūkot savu pensijas kapitālu portālā www.latvija.lv, pieprasot e-pakalpojumu: Informācija par apdrošinātās personas pensijas kapitālu.

 

VSAA ir uzsākusi sabiedrības informēšanas kampaņu, aicinot „Parūpējies par savu nākotni jau šodien!

No negaidītas saslimšanas vai pēkšņas darba zaudēšanas nav pasargāts neviens. Taču cilvēki, par kuriem tiek veiktas iemaksas, nepieciešamības gadījumā no valsts var saņemt sociālās apdrošināšanas pakalpojumus. Atceries, ka saņemot algu neoficiāli – aploksnē, sociālās apdrošināšanas pakalpojumi Tev nebūs pieejami nedz šodien, nedz nākotnē.”

Publicēšanas datums: [10.09.2018]