Apvienotās Karalistes izstāšanās no ES neietekmēs VSAA pakalpojumus līdz gada beigām

2020.gada 31.janvāra pusnaktī pēc Centrāleiropas laika (1.februārī plkst. 01:00 pēc Latvijas laika) plānota Apvienotās Karalistes (AK) izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) jeb breksits.

(vairāk…)

Saņemti 29 tūkstoši iesniegumu par pensiju 2.līmeņa mantošanu

Kopš 1.janvāra, kad stājās spēkā Valsts fondēto pensiju likums, kas paredz, ka ikvienam pensiju 2.līmeņa dalībniekam, kurš vēl nav pieprasījis vecuma pensiju (tai skaitā priekšlaicīgo), ir iespēja izdarīt izvēli, kam atstāt viņa pensiju 2.līmenī uzkrāto kapitālu, ja gadījumā viņš nomirst līdz vecuma pensijas piešķiršanai, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) ir saņēmusi 29 tūkstošus iesniegumu.

(vairāk…)

No 2020.gada pensiju 2.līmeņa kapitālu var mantot

Ikviens pensiju 2.līmeņa dalībnieks, kurš vēl nav pieprasījis vecuma pensiju (tai skaitā priekšlaicīgo), no šī gada var izvēlēties, kā izmantot viņa pensiju 2.līmenī uzkrāto kapitālu, ja gadījumā viņš nomirst līdz vecuma pensijas piešķiršanai. To nosaka Valsts fondēto pensiju likums.

(vairāk…)

Izmaiņas VSAA pakalpojumos no 2020.gada 1.janvāra

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) informē par izmaiņām VSAA pakalpojumos, kas ir spēkā no 2020.gada 1.janvāra.

(vairāk…)

VSAA aicina vecuma pensijas saņēmējus izmantot pensiju 2.līmeņa kapitālu

No 2020.gada fondēto pensiju shēmas dalībniekam, pieprasot Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (VSAA) piešķirt vecuma pensiju, uzreiz būs jāizdara izvēle, vai uzkrāto fondētās pensijas (pensiju 2.līmeņa) kapitālu pievienot pensiju 1.līmeņa kapitālam vai iegādāties dzīvības apdrošināšanas (mūža pensijas) polisi. Šīs izvēles izdarīšanu nevarēs atlikt uz vēlāku laiku, kā tas bija līdz šim.

(vairāk…)

Maksa par pensiju un pabalstu piegādi dzīvesvietā 2020.gadā to saņēmējiem nemainīsies

2020.gadā iedzīvotājiem, kam Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) piešķirto valsts pensiju, pabalstu vai atlīdzību piegāde saņēmēja dzīvesvietā tiek nodrošināta ar VAS „Latvijas Pasts” starpniecību, piegādes pakalpojuma maksa saglabāsies nemainīga – tā būs 2,39 eiro.

(vairāk…)

Aicina pieteikties bērna adopcijas pabalstam

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) aicina adoptētājus, kuri to vēl nav izdarījuši, pieteikties jaunajam valsts sociālajam pabalstam – bērna adopcijas pabalstam. Lai to saņemtu, jāiesniedz iesniegums VSAA.

(vairāk…)

No nākamā gada pensiju 2.līmeņa uzkrājumus varēs arī mantot

2020.gada 1.janvārī stāsies spēkā grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā, kas paredz tiesības pensiju otrā līmeņa dalībniekiem novēlēt savu pensiju 2.līmenī uzkrāto kapitālu. 1 289 000 pensiju 2.līmeņa dalībniekiem būs iespēja izvēlēties,  vai  pensiju 2.līmeņa uzkrājumu novēlēt mantojumā, pievienot citas  personas pensiju 2.līmeņa kapitālam, vai ieskaitīt valsts pensiju speciālajā budžetā.

(vairāk…)